top of page
WhatsApp Image 2023-03-09 at 1.24_edited.png

BARAN KORKMAZ

Uzman Psikolog, Psikoterapist, Çift ve Aile Danışmanı

Baran Korkmaz, 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal öğrencisi olarak 3,77 ve 3,48 ortalamalarla mezun olmuştur. Mezuniyetinden itibaren sekiz yıl boyunca Sysmex, Reckitt ve BP - Castrol gibi çok uluslu şirketlerde Finansal Analist ve Finans Müdürü olarak çalışmış, 2017 yılında da Sabancı Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Ardından kariyer yolunu değiştirip psikoterapist olarak çalışmaya başlamıştır. Moodist Hastanesi’nde staj yapmış ve MMPI testi eğitimi almıştır. Güncel olarak Gedik Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmaktadır.

Bireysel terapide Psikodinamik ve Bilişsel Davranışçı yöntemleri, çift terapisinde ise Duygu Odaklı terapi yöntemiyle çalışmaktadır.

Aldığı eğitimler arasında Hülya Bingöl’den Attentioner, Hakan Türkçapar’dan BDT, Nevin Dölek’ten Çözüm Odaklı Terapi, Kültegin Ögel’den Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi, Hürol Fışıloğlu’ndan Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, CETAD’tan Cinsel Terapi Temel Eğitimi, Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi, Cebrail Kısa’dan Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi, İPD’den Psikanalizle Tanışma Seminerleri ve Pedagoji ve Psikanaliz, Vahdet Görmez’den Çocuk ve Ergenlerde BDT eğitimleri yer almaktadır ve Psike İstanbul’a bağlı bir analistten düzenli olarak süpervizyon almaktadır.

Uyguladığı Terapi Modelleri


Psikodinamik Terapi

Motivasyonel Görüşme

Duygu Odaklı Çift Terapisi

bottom of page