top of page
WhatsApp Image 2022-02-04 at 00.34.01.jpeg

TUĞBA METIN ULUÇ

Kurucu Psikolog/ Oyun Terapisti

Psikolog Tuğba Metin Uluç, Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılından mezun olmuştur.

Lisans sürecinde çocuklarla çalışmaya yönelen Uluç, anaokullarında ve çeşitli kliniklerde staj yapmış ve çalışmalarını çocuk psikolojisi alanına kaydırmıştır. Lisans programından mezun olduktan hemen sonra anaokullarında çalışmaya başlamış ve hemen ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul almıştır.

Çocuklarla çalışırken temel yaklaşımlardan birisi olan Oyun Terapisi Sertifika Programını Reyhana Seedat önderliğinde tamamlamıştır. Uluslararası Oyun Terapisi Derneği önderliğinde açılan bu program, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, Gelişimsel Temas Terapisi, Kum Tepsisi Terapisi, Kukla Terapisi, Kısa Süreli Oyun Terapisi gibi yaklaşımları içermektedir.

Yine çocuklarla çalışırken en temel yöntemlerden biri olan Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimine halen devam etmekte olan Uluç, Nilüfer Devecigil ve Byron Norton’dan bu ekolün eğitim ve süpervizyonlarını almaya devam etmektedir.

Çalıştığı alanları günden güne çeşitlendiren Uluç, EMDR terapisi eğitimini tamamlamış, Çocuklarla EMDR eğitimi eğitimlerine de katılmaya devam etmektedir. Klinik alanda kullanılan birçok testin uygulayıcısı olan Uluç 2016 yılında dünyaca kabul gören Rorschach, CAT ve TAT testleri eğitimini de tamamlamıştır.

Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimine de Reyhana Seedat ile, Deneyimsel Oyun Terapisi akreditasyon sürecine Byron Norton önderliğinde devam etmektedir.

Tuğba Metin Uluç, halihazırda kurucu ortağı olduğu Nevhal Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde Oyun Terapisti olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Tuğba Metin Uluç, evli ve 2 çocuk annesidir.

Uyguladığı Terapi Modelleri


EMDR Terapisi (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme)

Çocuklarla EMDR Terapisi

Kalp Merkezli Hipnoterapi

İçsel Aile Sistemleri Terapisi (İAS)

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT)

Çocuk Merkezli Oyun Terapi (CCPT)

Filial Terapi

Gelişimsel Temas Terapisi

Kum Tepsisi Terapisi

Seans Oluşturmak İçin Tıklayınız
bottom of page