top of page
nevhal-03 kopya.png

SÜMEYYE ÇETİN

Klinik Psikolog

 

Sümeyye Çetin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur. Klinik psikoloji yüksek lisans programını Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde 2022 yılında tamamlamıştır.  Klinik Psikoloji alanındaki akademik yeterliliğini artırmak üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde doktora programına kabul almıştır. 2023 yılında Bakırköy Devlet Hastanesi, 2022 yılında Sultan Abdülhamid Han Hastanesi, Psikiyatri Polikliniği, 2017 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi özel psikoloji merkezi ve toplum merkezlerinde gönüllü deneyimler edinmiş, eğitim seminerlerine katılmış ve kodlama ve transkripsiyon uygulamalarında bulunmuştur.

 

Ruh sağlığı alanında farklı metotlarla da ilgilenen ve eğitimleri takip eden Sümeyye Çetin, Bilişsel Davranışçı Terapide 2021 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi- Medine Yazıcı’dan edindiği eğitimini temel olarak kullanmaktadır. Çocuklarla olan etkileşimlerinde, Nilüfer Devecigil ve Clemence Jeay’dan aldığı Oyun Terapisi eğitimi ile çalışmaktadır.Aynı zamanda Grup Theraplay Eğitimini Türkiye Theraplay Derneği & Nadis Danışmanlık’dan, Objektif Çocuk Testleri Eğitimini Türk PDR Derneğinden almıştır. İçsel Aile Sistemleri Terapisi üzerine Zeliha Babayiğit ile eğitimine devam etmektedir. Ayrıca Oyun Grubu ve Atölyeler Düzenleyen Bir Uzman Olma eğitimini Begüm Köseler'den almıştır. 

 

Özellikle ergen ve yetişkin demografisinde bilişsel davranışçı terapi ekolü ile çalışmaktadır. 

2015 yılından bu yana sivil toplum faaliyetlerinde bulunan Çetin, çocuk, travma ve gençlik odaklı projelerde yürütücü roller üstlenmiştir.

bottom of page