top of page
CV-removebg-preview.png

HİLAL BURCU YAZICI UZDUR

Klinik Psikolog

 

Hilal Burcu Yazıcı Uzdur, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2011 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Klinik Psikoloji alanındaki akademik yeterliliğini artırmak üzere Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde yüksek lisans programına kabul almıştır. 2021 yılında toplumsal dinamiklere ve psikolojik iyi oluşa duyduğu ilgiyle Atatürk Üniversitesi'nde Yeni Medya ve Gazetecilik eğitimini tamamlamıştır.

2007-2011 yıllarında Bakırköy Devlet Hastanesi, özel psikoloji merkezi ve toplum merkezlerinde gönüllü deneyimler edinmiş, eğitim seminerlerine katılmış ve gönüllü ölçek uygulamalarında bulunmuştur. 2011-2016 yılları arasında gündüz bakım evleri, anaokulları, ilkokullar ve danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmıştır. 2018-2019 yıllarında vakfa bağlı Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde kurucu koordinatör ve psikolog olarak görev almıştır. 

Ruh sağlığı alanında farklı metotlarla da ilgilenen ve eğitimleri takip eden Yazıcı Uzdur, aile çalışmalarında, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi'nden edindiği Aile Danışmanlığı eğitimini temel olarak kullanmaktadır. Çocuklarla olan etkileşimlerinde, Reyhana Seedat'dan aldığı Oyun Terapisi eğitimi ile çalışmaktadır.Aynı zamanda Dr. Alp Karaosmanoğlu Uluslararası Şema Terapi, Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Prof. Dr. Mücahit Öztürk'ten davranış bozuklukları, mahremiyet ve sınırlar konusunda eğitim almıştır. Ayrıca Çözüm Odaklı Danışmanlık eğitimini Yrd.Doç.Dr.Nevin Dölek'ten, Travma Sonrası Stres Bozukluğu konusunda Dr. Mert Akcanbaş'tan eğitim almıştır. 

Özellikle ergen ve yetişkin demografisinde bilişsel davranışçı terapi ekolü ile çalışmaktadır. 

2009 yılından bu yana sivil toplum faaliyetlerinde bulunan Yazıcı Uzdur, özellikle kadın ve gençlik odaklı projelerde kurucu ve yürütücü roller üstlenmiştir. Öğrencilere, öğretmenlere, ebeveynlere ve genç meslektaşlarına yönelik verdiği seminerlerde bilgi ve deneyimlerini paylaşarak katkı sağlamayı amaçlamıştır. "Genişletilmiş Ebeveyn Kitap Çalışması" isimli yayını Yeşilay Yayınları tarafından basılmıştır.

Hilal Burcu Yazıcı Uzdur, Nevhal Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde, alanındaki bilimsel ve pratik birikimini hastalarıyla paylaşarak hizmet vermeye devam etmektedir.

bottom of page