top of page
WhatsApp Image 2022-07-01 at 15.55_edited.jpg

MERVENUR YILMAZ

Psikolog


Mervenur Yılmaz, lisans eğitimini 2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde bitirmiştir. Nevhal Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak çalışmaktadır.

Lisans sürecinde birçok danışmanlık merkezi, Np Feneryolu Beyin Hastanesi, Np Feneryolu Tıp Merkezi gibi birçok alanda staj yapma fırsatı yakalamıştır. KEYDER Derneğinin özel gereksinimli çocukları ve ailelerini kapsayan ‘Çocuğunu Keşfet’ projesinde yer almıştır. Çalışmalarını yetişkin, çocuk ve ergen psikoloji alanında ilerletmiştir. Türk Psikologlar Derneği tarafından onaylı WISC-IV Zeka Testi Uygulama Eğitimini tamamlamıştır. Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nde WISC-IV uygulayıcısı olarak çalışmıştır. Şu anda aktif olarak Nevhal Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkez’inde Moxo Dikkat Testi ve WISC-IV Zeka Testi uygulamalarına devam etmektedir.


Çocuklarla çalışırken temel yaklaşımlardan birisi olan Oyun Terapisi Sertifika Programını Reyhana Seedat önderliğinde tamamlamıştır. Uluslararası Oyun Terapisi Derneği önderliğinde açılan bu program, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi gibi terapi modellerini içermektedir. Ergen ve Yetişkinler ile çalışırken de Dr. K. Fatih Yavuz’dan aldığı Kabul ve Kararlılık Terapisi yaklaşımını kullanmaktadır.

Uyguladığı Terapi Modelleri

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Filial Terapi

Kabul ve Kararlılık Terapisi

Gelişimsel Temas Terapisi

Dışavurumcu Terapi

DEHB'li Çocuklarla Oyun Terapisi

Travma Odaklı Oyun Terapisi

Uyguladığı Testler

MOXO Dikkat Testi

WISC-IV

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri

bottom of page